Альфа-Банк УкрСоцБанк Райффайзер банк ING Банк Приватбанк Укргазбанк VAB Банк Укрпромбанк Банк Форум Надра БанкФинансы и кредит
// вы читаете...

Приватбанк

Standard & Poor’s знизило рейтинг ПриватБанку. Прогноз негативний


Privat2-500x375

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s знизило довгостроковий кредитний рейтинг контрагента українського ПриватБанку до «CCC-» з «CCC» услід за пониженням 10 квітня 2015 року суверенного довгострокового рейтингу до «СС» з «ССС-».

Про це йдеться у повідомленні агентства в понеділок, передає видання «БанкІск».

«Наслідки суверенного дефолту непередбачувані, але ми вважаємо, що вони можуть бути дуже серйозними для фінансового профілю будь-якого комерційного банку в Україні, навіть такого сильного в місцевому контексті, як ПриватБанк», — наголошується в повідомленні.

Згідно з ним, збережений негативний прогноз рейтингу. У той же час S & P підтвердило короткостроковий рейтинг контрагента ПриватБанку «С».

У зв’язку з планами уряду з реструктуризації зовнішнього комерційного боргу агентство відзначає збільшення невизначеності з приводу можливості ПриватБанку погасити свій випуск єврооблігацій на 200 млн доларів з погашенням у вересні 2015 року в повному обсязі і в строк, особливо, якщо до цього трапиться дефолт за деякими суверенними зобов’язанними.

S & P допускає, що ПриватБанк вирішить не погасити єврооблігації після консультації з Національним банком і МВФ, щоб зберегти валюту для задоволення можливого вилучення депозитів в іноземній валюті.

На думку агентства, бізнес-позиція приватного банку погіршилася до «адекватної» з «сильною». S & P також прогнозує, що рентабельність банку значно знизиться в 2015 і 2016 роках, опустившись нижче, ніж у зарубіжних аналогів, у зв’язку зі створенням великого обсягу додаткового забезпечення.

В результаті агентство переглянуло індивідуальну оцінку характеристик кредитоспроможності банку з «B-» до «ССС +».

У повідомленні S & P також наголошується, що незважаючи на девальвацію гривні, достатність капіталу ПриватБанку, згідно з національними стандартами бухгалтерського обліку, відповідає мінімальним вимогам в 10%.

Також стійка позиція ПриватБанку забезпечена більш високою якістю активів, достатніми резервами і активною підтримкою акціонерів, зокрема за рахунок найближчого збільшення капіталу банку на 5 млрд гривень.

Крім того ПриватБанк найменше схильний до впливу ситуації з державним боргом через невелику частку в його портфелі державних облігацій і цінних паперів держпідприємств, вказує S & P.
ПриватБанк заснований в 1992 році, і є найбільшим серед діючих у країні банків (розмір загальних активів на 1 січня 2015 року — 204,6 млрд гривень).

За даними банку, на початок 2015 року його найбільшими акціонерами залишалися Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський (по 36,98%), а також Triantal Investments Ltd (16,23%).

Це цікаво

 • Переговори з МВФ заморожені через Коломойського і Приватбанк, — Рожкова
 • Беня мститься. Главу правління і фіндиректора Приватбанку звинувачують у розтраті
 • #ЗЕреванш! #Коломойський переміг — у суді визнано незаконною націоналізацію Приватбанку
 • 5,5 млрд доларів, — на вкрадені з «Приватбанку» гроші купували яхти і картини Пікассо
 • #Приватбанк списал 6 миллиардов кредитов Коломойского
 • #Приватбанк отримав на 1 мільярд більший збиток, ніж вважалося
 • Коломойский через суд отменил распоряжение НБУ о проверке Приватбанка, которая привела к его национализации
 • «Приват 24» перестал работать
 • З карти #Приватбанк витратили 622 мільйони на казино, — #Нацбанк
 • Суд Одеси заборонив юристам Приватбанку судитися з Коломойським
 • Новини marketgid.com

  Обсуждение

  К сожалению, комментарии закрыты.

  К сожалению, комментарии закрыты.

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

  статистика bigmir)net TOP 100
  Close
  Вам подобається БанкІск?
  Приєднуйтеся до нас

  Twitter

  Facebook