Альфа-Банк УкрСоцБанк Райффайзер банк ING Банк Приватбанк Укргазбанк VAB Банк Укрпромбанк Банк Форум Надра БанкФинансы и кредит
// вы читаете...

Бахматюк Олег

Затримано 7 спільників банківського афериста Бахматюка. Сам VIP-мафіозі втік з України


Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 11 листопада 2019 року затримали 7 осіб, яких підозрюють у заволодінні 1,2 мільярда гривень.

Про це БанкІску стало відомо від НАБУ, джерела Української правди в правоохоронних органах, Telegram екснардепа Сергія Лещенка.

Йдеться про стабілізаційний кредит, наданий у 2014 році Національним банком України ПАТ «ВіЕйБі Банк».

Затримані – колишні та чинні посадовці Національного банку України, ПАТ «ВіЕйБі Банк» та приватних компаній, пов’язаних із кінцевими бенефіціарами «ВіЕйБі Банку».

Дії затриманих кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК (привласнення чи розтрата чужого майна в особливо великих розмірах або організованою групою) і караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років. Вирішується питання про підозру та обрання запобіжного заходу.

Серед затриманих — ексзаступник голови Нацбанку та голова правління Райффайзен Банку Олександр Писарук.

За словами співрозмовника, банкіра затримали через підозру в зловживаннях навколо стабілізаційних кредитів, виданих ВіЕйБі Банку, коли Писарук був на посаді заступника голови НБУ.

Як зазначило джерело, банк аграрного олігарха Олега Бахматюка отримав рефінансування обсягом 1,2 млрд гривень, але вартість застави, яка була надана, виявилась значно меншою за відповідну суму.

Разом з тим джерело не уточнило, чому був затриманий саме Писарук. Рішення про виділення рефінансування ухвалює правління НБУ, який є колегіальним органом.

За словами Лещенка, Писаруку оголосили підозру та відпустили. У вівторок Вищий антикорупційний суд обиратиме йому запобіжний захід.

Олександр Писарук у 2014—2015 роках працював першим заступником голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої. Відповідав за банківський нагляд.

У жовтні 2014 року Нацбанк виділив «ВіЕйБі Банку» стабілізаційний кредит на суму 1,2 млрд грн. ВіЕйБі належав власнику аграрного холдингу «Укрлендфармінг» Олегу Бахматюку.

В листопаді 2014 року НБУ визнав банк неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію. Рішення про ліквідацію фінустанови ухвалене в березні 2015 року.

НАБУ почало розслідувати справу Бахматюка в жовтні 2016 року.

Коли слідчі вийшли на фінішну пряму, генпрокурор Юрій Луценко вирішив віддати справу в поліцію.

Сто томів кримінальної справи щодо зловживань у «ВіЕйБі банку» зберігалися поліцією Авакова у підвалі стороннього підприємства і були затоплені.

Це цікаво

  • Справа мафіозі Олега Бахматюка: четверо адвокатів його сестри Наталії Василюк систематично не з'являються на судові засідання
  • Нацбанк oтcудил у кoмпaнии мошенника Бaxмaтюкa нeдвижимocть в Ивaнo-Фрaнкoвcкe
  • Суддя ВАКС Оксана Олійник залишила призупиненим слідство у справі мафіозі Бахматюка про заволодіння 1,2 млрд грн
  • Суд признал законными требования Укрэксимбанка к компании мошенника Бахматюка на 2,5 млрд гривен
  • НАБУ розцінило дії Офісу генпрокурора по екстрадиції Бахматюка як спробу саботажу
  • Заарештовану птахофабрику мафіозі Бахматюка повторно виставили на продаж
  • Мошенник Бахматюк испугался, что его посадят, и принялся за манипуляции данными
  • Венедіктова проігнорувала засідання комітету ВР щодо незаконного закриття справи Бахматюка
  • Бахматюк корумпував Венедіктову? Офіс генпрокурора незаконно закрив справу VAB банку, коли вона перебувала на перегляді в апеляції Антикорупційного суду
  • Суд заочно заарештував банківського шахрая Бахматюка
  • Новини marketgid.com

    Обсуждение

    К сожалению, комментарии закрыты.

    К сожалению, комментарии закрыты.

    НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

    статистика bigmir)net TOP 100
    Close
    Вам подобається БанкІск?
    Приєднуйтеся до нас

    Twitter

    Facebook