Альфа-Банк УкрСоцБанк Райффайзер банк ING Банк Приватбанк Укргазбанк VAB Банк Укрпромбанк Банк Форум Надра БанкФинансы и кредит
// вы читаете...

ING Банк

Банки масово продають проблемні кредити


viplatiЗа останні чотири місяці банки продали колекторським і факторінговим компаніям понад 1,5 млрд. грн. кредитів за 1-11% від їх номінальної вартості.

Колектори відзначають, що фактичне створення прибуткового ринку купівлі-продажу боргів стало можливим після введення в серпні податкових пільг для цих операцій, пише видання «Комерсант-Україна».

Закон «Про внесення змін до деяких законів щодо особливостей проведення заходів щодо фінансового оздоровлення банків», який набрав чинності 5 серпня, створив бум на ринку купівлі-продажу кредитних боргів.

Документ дозволив банкам включати у витрати суму списань, що виникає при продажу боргів з дисконтом, уникаючи сплати податку на прибуток.

«Ринок ожив після прийняття 24 липня закону, що знімає надмірний податковий тягар з банків при продажу проблемних активів», — відзначив директор колекторської компанії (КК)
«Європейське агентство з повернення боргів» Олександр Ільчук.

До прийняття закону колекторські компанії, що почали з’являтися ще в 2006 році, в основному брали банківські борги на аутсорсинг, отримуючи з них комісію. Якщо банк продавав проблемні кредити, то тільки афілійованим компаніям, як правило — страховим, і такі угоди були непублічними.

«Банки продають беззаставні кредити, за якими позичальники не платять більше року, і ми активно беремо участь в покупках», — сказав генеральний директор КК «Еколл» Валерій Свєтлов.

За його словами, вартість продажу, як правило, становить 3-7% від номінального розміру портфеля проблемних кредитів, з серпня по грудень було продано боргів на суму понад 1,5 млрд. грн.

Низьку вартість боргів колектори пояснюють високим рівнем шахрайства по банківським кредитам (до 20-50%) і дефіцитом інформації про позичальників.

Найдешевшою і великою угодою вважається покупка Credit Collection Group (CCG), першої української колекторської компанією, кредитів, виданих у 2006-2007 роках Правекс-банком. За кредити на 930 млн. грн. CCG заплатила близько 3,7 млн. грн.

За інформацією колекторів, тендери на продаж боргів, крім Правекс-банку, проводили ІНГ Банк Україна, Кредит Європа Банк, Індекс-банк, СЕБ Банк, ОТП Банк, БТА Банк, Кредобанк, банк «Ренесанс Кредит», УніКредит Банк, Порто-Банк, а також Хоум Кредит Банк, який продавав невеликі портфелі по 8-30 млн. грн.

Основними покупцями боргів виступають колекторські компанії CCG, «Укрфінанс», «Еколл», CredEx і «Укрборг».

Це цікаво

Новини marketgid.com

Обсуждение

Отзывов нет на «Банки масово продають проблемні кредити»

Ваш отзыв

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

статистика bigmir)net TOP 100
Close
Вам подобається БанкІск?
Приєднуйтеся до нас

Twitter

Facebook