Альфа-Банк УкрСоцБанк Райффайзер банк ING Банк Приватбанк Укргазбанк VAB Банк Укрпромбанк Банк Форум Надра БанкФинансы и кредит
// вы читаете...

Дайджест

Четвертий місяць розбою банди регіонала Антона Яценка


domik-yacenko1В блозі «Три місяці розбою бандою Яценка» я писала, як три місяці поспіль українців оббирає корупційна оціночна монополія «батька тендерної мафії». Нажаль тепер змушена писати про четвертий місяць.

Так, це ганебний факт, що корупційна схема 20 днів працювала за минулої влади, а вже четвертий місяць працює при нинішній. Хоча, щоб зупинити цю схему достатньо лише відмінити постанову уряду Азарова і прийняти нову постанову уряду Яценюка.

При чому рівно місяць назад Арсеній Яценюк видав розпорядження профільним міністерства «терміново відреагувати». Адже схема відверто «безпредельна». Яценко грабує громадян, що хочуть продати нерухомість, земельну ділянку, промисловий об’єкт. Держава в цих випадках вимагає сплати податку, а, щоб вирахувати розмір податку, потрібно провести оцінку, яку нині монопольно проводять виключно структури з гнізда Антона Яценка, причому 80 % прибутку оцінщики в якості роялті перераховуються на рахунки «Українського інституту управління якістю в оціночній діяльності» (кишеня Антона Яценка).

Тому не дивно, що як тільки схема запрацювала (невдовзі після розстрілу Майдану) ціни на послуги зросли в 5-10 раз. Споживачі в регіонах України стикнулися з тим, що подекуди послуга оцінки земельної ділянки стала їм коштувати дорожче ніж ціна її продажу.

Вже 10 днів тому урядовим уповноваженим та Мінюстом був напрацьований проект постанови Кабміну, що перекреслює корупційно-монопольну модель збагачення одного народного депутата. (Хоча не зовсім одного. Адже Яценко очевидно має зобов’язання перед іншими персонажами, які допомагали легалізовувати схему. До речі, останні роки Яценко тісно «працював» з лідером комуністів Петром Симоненком).

Однак повернемося до проекту постанови.

Нажаль урядовий уповноважений не має права вносити проекти постанов на розгляд кабміну. Тому, хоча вже пішов четвертий місяць по грабунку країни бандою Яценка, а також не зважаючи на розпорядження Яценюка терміново виправити ситуацію в сфері оцінки проект постанови блукає бюрократичними колами кабміну, погоджується цілим букетом міністерств. Хоча кожен день роботи схеми це прибутки Яценка та втрати з кишень громадян та держави.

Також, я щиро боюся затягування часу, бо він дає можливість Яценку та його грошам «працювати». Адже Яценко майстер давати хабарі, щоб легалізовувати корупційні схеми, і я переживаю, що в тексті постанови після проходження бюрократичними колами з’явиться додатковий пункт, або навпаки якийсь пункт пропаде в інтересах Яценка, і його схема буде працювати далі. Диявол ховається в деталях: два слова вилучені з постанови в потрібному місці здатні перетворити її в «нуль».Тому, вкінці блогу я надрукую текст напрацьованої на даний момент постанови.

Щиро скажу особливо я стурбована, бо кілька днів тому в ЗМІ пішла новина: «Міндоходів визнало ефективність постанови N231 по наповненню держбюджету». Постанова 231, це саме та постанова уряду Азарова, яка легалізувала корупційну монополію Яценка.

Цитую один з сайтів, що розмістили новину: «Міністерство доходів і зборів України спростувало заяву урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики Тетяни Чорновіл стосовно того, що постанова N231 призводить до зменшення надходжень до держбюджету. Дана інформація, яка повністю спростовує твердження Чорновол, міститься в офіційному листі Міністерства доходів і зборів України від 25.06.2014 року N2109/5/99-99-17-03-02-16».

У листі Міністерства доходів і зборів України зазначено наступне: «В умовах дії постанови N231 у І кварталі 2014 року спостерігається позитивна динаміка збільшення надходжень податків на доходи фізичних осіб з операцій з нерухомим майном у порівнянні з І кварталом 2013 року.

Також у листі наголошується, що Міністерство доходів і зборів України не підтримує скасування Постанови КМУ N231, оскільки це призведе до зменшення надходжень по наповненню державного бюджету України.

Якщо цей лист за підписом заступника міністра Білоуса не фейк (бо офіційно я його не отримувала) – дуже сумно. Адже він наче написаний під диктовку Яценка.

Бо це в стилі «батька тендерної мафії» пересмикувати факти, щоб перетворити чорне в біле.

Адже, після того, як запрацювала корупційна монопольна схема оцінки Антона Яценка, доходи до держбюджету від податків на доходи фізичних осіб з операцій з нерухомим мусили зрости в останньому кварталі порівняно з тим же періодом минулого року. Тому в цьому фрагменті лист Міндоходів – свята правда!!! Однак, причина цього зовсім не в постанові 231, яка поклала фундамент для побудови оціночної монополії Яценка. Причини прості та всім зрозумілі. Згадайте шановні, читачі, коли ви бачите об’яви з продажу нерухомості в якій валюті вказана ціна? Правильно – в доларах. І це ні для кого не пройшло непоміченим – гривня в цьому році впала.

А податок на доходи фізичних осіб від продажу (обміну) нерухомого майна визначається як 5% від вартості цього майна в гривневому еквіваленті.

Тобто, якщо ціна на нерухомість в доларовім еквіваленті залишилася на рівні (а вона залишилася), то в гривні ціна зросла, відповідно податок відповідно доводиться платити більший.

Ось такий простий секрет збільшення надходжень до держбюджету.

Отже, якби урядовий уповноважений збиралася кинути курс долара, то це би призвело до зменшення доходів до держбюджету від оподаткування фізичних осіб від продажу будинків та землі. Однак мої плани геть інші, я хочу зламати махрову корупційну схему і махрову монопольну схему і просто впевнена, що корупційні та монопольні схеми не збільшують, а зменшують надходження у держбюджет.

Тим паче, якщо йдеться про схеми Яценка. Я маю факти, що оціночна монополія грабує держбюджет.

Чому Міндох не повідомив на скільки виросли доходи в цій сфері? Адже якщо навіть аж на 10%, це означає Яценко вкрав додаткових 20%.

Адже його оціночна монополія побудована так, щоб оцінщики не несли відповідальність за неадекватну занижену оцінку об’єкта. А якщо вони не несуть відповідальності у них є спокуса взяти «кеш» у клієнта, який не хоче витрачатися на податки, і зробити йому оцінку по мінімуму.

Якщо є спокуса і не має відповідальності, то так воно і буде відбуватися.

Оцінщики Яценка не несуть відповідальності, завдяки улюбленій нинішнім Міндохом Постанові кабміну Азарова N231, яка затверджувала порядок проведення оцінки. Цією постановою було легалізовано так звану «оціночну вартість», як вид оцінки.

Що таке оціночна вартість? Цього не знає ніхто в світі. Відомо, що таке ринкова вартість. Проте оціночна до ринкової постановою 231 ніяким чином не прив’язувалася. Оцінщики не несли жодної відповідальності за об’єктивність оцінки, а отже за справедливе оподаткування. Окрім того, Антон Яценко хитро придумав, як перекласти відповідальність з оцінювача на отримувача послуги оцінки. Під час оформлення рахунку договору у замовника питають: «Чи бажаєте ви щоб оцінювач зробив виїзд на об’єкт оцінки». Споживач послуги в основному пише «ні», адже це додаткові кошти, однак тим самим він бере на себе відповідальність.

Тому оцінщики можуть собі дозволити вести «тіньову касу».

Урядовий уповноважений навіть провів відповідний експеримент.

Ось оцінка однієї і тієї самої квартири зроблена двома різними оцінщиками з монополії Яценка фактично в один і той же час.

Однак чомусь вартість квартири відрізняється майже в 2 рази…

Дата оцінки Оцінщик Вартість N2 по пр…Мира 65/3

1 20.02.2014 ТОВ «Перша Хмельницька оціночна група» 687 574 грн

2 04.03.2014 ТОВ «Хмельницька оціночна компанія» 374 075 грн

ocinka-yacenko1

ocinka-yacenko2

В першому випадку на податок держбюджет буде заплачено майже 3, 5 тисяч грн.

В другому варіанті менше 2 тисяч грн.

Невже така оціночна монополія Яценка, яка як бачимо робить оцінку «зі стелі» і не несе за неї відповідальності ефективно наповнює держбюджет?

Ні, вона наповнює кишені корупціонерів та мінімізує податкові надходження в державу.

Наприкінці, друкую розроблений разом з Мінюстом проект постанови

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 2014 р. N

Київ

Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що:

1) оціночною вартістю для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, є ринкова вартість, розрахована відповідно до положень національних стандартів та інших нормативно-правових актів з оцінки майна і майнових прав;

2) звіт про оцінку майна, звіт про експертну грошову оцінку земельних ділянок (далі – звіт про оцінку), що складений для цілей оподаткування, є дійсним за умови включення інформації із звіту про оцінку до єдиної бази даних звітів про оцінку та присвоєння такому звіту реєстраційного номера. Інформація із звіту про оцінку, що включається до єдиної бази даних звітів про оцінку, адміністратором та розпорядником якої є Фонд державного майна, складається за встановленою Фондом державного майна формою та є додатком до звіту. Строк дії звіту про оцінку, що становить не більше як шість місяців з дати оцінки, зазначається у такому звіті;

3) документи про визначення оціночної вартості об’єкта оцінки зберігаються у архіві суб’єкта оціночної діяльності у паперовому або електронному форматах протягом строку, встановленого законодавством з питань оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності, але не менше одного року;

4) оцінка об’єкта для цілей оподаткування здійснюється:

— суб’єктами оціночної діяльності, які відповідають вимогам, установленим Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» та пункту 4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2012—2014 роки», у складі яких працює хоча б один оцінювач, який отримав кваліфікаційне свідоцтво оцінювача відповідно до закону за такими окремими напрямами та спеціалізаціями:

напрям 1 «Оцінка об’єктів у матеріальній формі»:

спеціалізація 1.1 «Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них»;

спеціалізація 1.2 «Оцінка машин і обладнання»;

спеціалізація 1.3 «Оцінка колісних транспортних засобів»;

спеціалізація 1.4 «Оцінка літальних апаратів»;

спеціалізація 1.5 «Оцінка судноплавних засобів»;

спеціалізація 1.6 «Оцінка рухомих речей, що становлять культурну цінність»;

спеціалізація 1.7 «Оцінка рухомих речей, крім таких, що віднесені до машин, обладнання, колісних транспортних засобів, літальних апаратів, судноплавних засобів, та тих, що становлять культурну цінність»;

напрям 2 «Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об’єкти інтелектуальної власності»;

спеціалізація 2.1 «Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів (крім прав на об’єкти інтелектуальної власності) «;

спеціалізація 2.2 «Оцінка прав на об’єкти інтелектуальної власності»;

— суб’єктами оціночної діяльності у сфері оцінки землі, які відповідають вимогам, установленим Законом України «Про оцінку земель»;

5) за письмовим зверненням суб’єкта оціночної діяльності про намір здійснювати оцінку для цілей оподаткування Фонд державного майна у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати надходження такого звернення забезпечує надання суб’єкту відповідного доступу до єдиної бази звітів про оцінку;

2. Визнати такою, що втратила чинність постанову Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. N231 «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» (Офіційний вісник України, 2013, N28, ст. 953;);

3. Фонду державного майна:

— невідкладно забезпечити безперешкодний доступ суб’єктів оціночної діяльності до єдиної бази даних звітів про оцінку;

— у місячний строк:

1) подати пропозиції щодо приведення діяльності суб’єктів оціночної діяльності за спеціалізацією 1.8 напряму 1, спеціалізацією 2.3 напряму 2 та напряму 3 у відповідність до вимог закону, зокрема, статей 5, 14, 15, 19 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» та статей 6, 7 Закону України «Про оцінку земель»;

2) подати пропозиції щодо приведення актів Кабінету Міністрів України у відповідність із цією постановою;

3) подати пропозиції щодо удосконалення законодавства у сфері оцінки майна, майнових прав;

4) привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

Тетяна Чорновол

P.S. Тендерний мафіозі Антон Яценко обирався у Раду по мажоритарці на Черкащині від партії регіонів.

Це цікаво

 • Девальвація та зростання цін? Зеленський хоче «жити з бюджетом по курсу 30»?
 • Екс-генпрокурор Рябошапка заявил, что друг Зеленского из СБУ Баканов покрывает коррупционеров Микитася, Пашинского, Бахматюка, Жеваго и Альперина
 • Хто спонсорує акції протесту проти Кроноспану на Рівненщині. Розслідування
 • Шахрай Бахматюк винен державі майже 30 мільярдів, — заява Нацбанку
 • У Зеленского хочуть взяти Нацбанк? Відкрито 3 справи проти його голови Смолія
 • В Австрии расследуют отмывание денег банков Олега Бахматюка и его коллег
 • В отношении народного депутата Рыбалки открыто уголовное производство по подозрению в госизмене
 • Фирташ, Лагун, Жеваго, Бахматюк, Хмельницкий и Климов сп@здили столько, что уши скручиваются в трубочку
 • 25 банків порушує нормативи НБУ
 • Рейтинг долгов украинских агрохолдингов: UkrLandFarming и AgroGeneration на грани банкротства
 • Новини marketgid.com

  Обсуждение

  К сожалению, комментарии закрыты.

  К сожалению, комментарии закрыты.

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

  статистика bigmir)net TOP 100
  Close
  Вам подобається БанкІск?
  Приєднуйтеся до нас

  Twitter

  Facebook