Альфа-Банк УкрСоцБанк Райффайзер банк ING Банк Приватбанк Укргазбанк VAB Банк Укрпромбанк Банк Форум Надра БанкФинансы и кредит
// вы читаете...

Новости

Покращення. Нацбанк хоче заборонити оплату дорогих товарів готівкою


Дорогі товари можна буде купувати тільки за безготівковим розрахунком — Нацбанк запропонував встановити ліміт на готівкові платежі в розмірі 150 тис гривень в день.

Про це пише газета «Комерсант-Україна».

Нове правило буде поширюватися на всі розрахунки між фізичними та юридичними особами, а також на операції між двома фізичними особами при укладанні договорів купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню. Це операції з землею, нерухомістю, транспортними засобами, а також оренда майна, пише газета.

Як пише видання, заборона розрахунків готівкою на суму понад 150 тис гривень протягом дня буде застосовуватися до одного або кількох платіжних документів а також до одного чи кількох товарів в одному чеку.

Під безготівковими розрахунками розуміється переказ грошей з поточного рахунка покупця на поточний рахунок продавця, в тому числі за допомогою платіжної картки, або внесення готівкових коштів через касу банку на користь продавця.

«Розрахунки за участю нотаріуса можуть проводитися через його депозитний рахунок з подальшим перерахуванням на рахунок одержувача. Для громадян це означає необхідність сплати комісії банку за переказ між рахунками в розмірі 0,5-1,5% від суми платежу, тобто мінімум 750-2,250 тис гривень за трансакцію. При розрахунку картами комісія з покупця не стягується», — йдеться в матеріалі.

Як повідомляється, в НБУ не планують встановлювати вимоги до розмірів комісій, так як тарифна політика банків визначається договірними умовами з клієнтом. Банки декларують термін переведення в кілька днів, але більшість платежів тривають від декількох секунд до декількох годин.

Нагадаємо, 4 березня 2013 року Нацбанк повідомив, що ініціює встановлення граничної суми готівкового розрахунку у розмірі 150 тисяч гривень.

Це цікаво

 • Агрохолдинг «Авангард» Олега Бахматюка збільшив збиток втричі
 • В Австрии расследуют отмывание денег банков Олега Бахматюка и его коллег
 • Наступний Бахматюк? За мільярдні розтрати в банку Жеваго оголошено підозри двом топ-менеджерам
 • Аваковщина. Полиция закрыла «дела Бахматюка» на 2,3 млрд, которые забрали у НАБУ
 • Политическая коррупция по-новому или миллиарды для царей полей от правительства Гройсмана. Расследование
 • Банки по-новому блокируют счета украинцев: требуют доказательства происхождения денег
 • Суд відпустив голову банку «Михайлівський» Ігоря Дорошенка, який підозрюється в розкраданні 870 млн грн, під нічний домашній арешт
 • Прокуратура хочет привлечь к ответственности за банкротство «Михайловского» владельца сети «Эльдорадо» Виктора Полищука. Подробности
 • #Гонтарева помогала выводить из страны более $1,2 млрд Януковича. Подробности
 • На зарплату Гонтаревой в столовой Нацбанка можно накормить 33 888 человек. Документ
 • Новини marketgid.com

  Обсуждение

  К сожалению, комментарии закрыты.

  К сожалению, комментарии закрыты.

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

  статистика bigmir)net TOP 100
  Close
  Вам подобається БанкІск?
  Приєднуйтеся до нас

  Twitter

  Facebook