Альфа-Банк УкрСоцБанк Райффайзер банк ING Банк Приватбанк Укргазбанк VAB Банк Укрпромбанк Банк Форум Надра БанкФинансы и кредит
// вы читаете...

Новости

Нацбанк заборонить дострокове зняття банківських внесків?


nacbank1

Нацбанк планує заборонити дострокове зняття банківських внесків і зобов’язати банки виплачувати відсотки по валютних депозитах у гривні.

Минулого тижня НБУ оприлюднив проект постанови правління про затвердження змін до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній і іноземній валютах і положення про порядок проведення банками України депозитних операцій з юридичними і фізичними особами.

У документі сказано, що «вкладники банку не мають права вимагати припинення чи дострокового виконання зобов’язань банку за договором банківського вкладу (депозиту)». Наприклад, якщо вкладник захоче розірвати депозитний договір, то «банк не виконує дії на вимогами вкладника», пише «Комерсант-Україна«.

У випадку ухвалення постанови нові правила будуть поширюватися не тільки на нові, але й на чинні депозитні угоди.

У Нацбанку зазначають, що розробили проект постанови для приведення своїх нормативних актів у відповідність із ухваленим 27 липня законом «Про особливості проведення заходів щодо фінансового оздоровлення банків».

Виконавчий директор НБУ з питань платіжних систем і розрахунків Віктор Кравець пояснив, що документ має допомогти банкам вирішити проблему, яка виникла рік тому.

«Проблема пов’язана з тим, що перевернуто концептуальні підходи з цього питання. Якщо це банківський внесок, то він має вноситися на особливий термін без права дострокового зняття. Необмежено користуватися грошима можна з поточного рахунку. У результаті конкуренції банків один з одним вони ввели замість депозитних рахунків дублювальні поточні. Щоб цю плутанину ліквідувати, ми підготували таку постанову», — заявив чиновник.

Банки, які нараховували високі відсотки за поточними рахунками під виглядом депозитних, будуть змушені ліквідувати такі продукти.

Кравець стверджує, що цим документом протиріччя заборони на дострокове зняття депозитів із Цивільним кодексом будуть зняті: «Нічиї інтереси не будуть ущемлені, якщо людина знає, що вона підписує».

За його словами, після обговорення постанови і затвердження Мін’юстом, вона може набути чинності через два місяці.

У НБУ виданню повідомили, що, крім цього, планують зобов’язати банки виплачувати відсотки по валютних депозитах тільки в гривні. «За нашим законодавством послуги повинні надаватися тільки в національній валюті. Поки ми лише обговорюємо це питання, можливо, дозволимо банкам нараховувати відсотки у валюті, а виплачувати їх у гривні за офіційним курсом», — сказав один із чиновників НБУ.

Банкіри підтримують ініціативи НБУ, очікуючи, що їх реалізація дозволить знизити тиск на курс гривні, а експерти побоюються, що вони ще більше підірвуть довіру до банківської системи і призведуть до подальшого зниження притоку депозитів.

Це цікаво

 • Агрохолдинг «Авангард» Олега Бахматюка збільшив збиток втричі
 • В Австрии расследуют отмывание денег банков Олега Бахматюка и его коллег
 • Наступний Бахматюк? За мільярдні розтрати в банку Жеваго оголошено підозри двом топ-менеджерам
 • Аваковщина. Полиция закрыла «дела Бахматюка» на 2,3 млрд, которые забрали у НАБУ
 • Политическая коррупция по-новому или миллиарды для царей полей от правительства Гройсмана. Расследование
 • Банки по-новому блокируют счета украинцев: требуют доказательства происхождения денег
 • Суд відпустив голову банку «Михайлівський» Ігоря Дорошенка, який підозрюється в розкраданні 870 млн грн, під нічний домашній арешт
 • Прокуратура хочет привлечь к ответственности за банкротство «Михайловского» владельца сети «Эльдорадо» Виктора Полищука. Подробности
 • #Гонтарева помогала выводить из страны более $1,2 млрд Януковича. Подробности
 • На зарплату Гонтаревой в столовой Нацбанка можно накормить 33 888 человек. Документ
 • Новини marketgid.com

  Обсуждение

  Отзывов нет на «Нацбанк заборонить дострокове зняття банківських внесків?»

  Ваш отзыв

  Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

  статистика bigmir)net TOP 100
  Close
  Вам подобається БанкІск?
  Приєднуйтеся до нас

  Twitter

  Facebook